Anyamentő

Újabb 7 szokás, hogyan érezheted magad még boldogtalanabbnak, mint eddig

Nem érezheted magad addig elég szerencsétlennek, és boldogtalannak, amíg az életed legtöbb területén (család, munka, barátok, párkapcsolat) le nem rombolod a kapcsolataid. Elengedhetetlen, hogy ha boldogtalan akarsz lenni, akkor a körülötted élők életét is boldogtalanná kell tenned, legalább addig, amíg veled élnek.

Ami legalább újabb okot ad majd neked, hogy rosszul érezd magad.

Rendkívül fontos, hogy észben tartsd, milyen előnyökkel jár számodra, ha boldogtalannak érzed magad.

Ha ezt nem teszed, könnyen letérhetsz a boldogtalanná válás rögös útjáról.

Ha éppen boldogtalannak érzed magad, az emberek sajnálni fognak. Bűntudatuk lesz, hogy valamilyen módon az ő hibájuk, amiért te rosszul érzed magad.

Ez jó! Ha másokban felkeltjük a lelkiismeret furdalás érzését, az hatalmat jelent fölöttük. Azok az emberek, akik szeretnek téged, és közel állnak hozzád, úgy fognak tenni, mintha tojáshéjon járnának, nehogy neked még rosszabb legyen.

További előnye ennek a hozzáállásnak, és a negatív érzéseidnek, hogy mivel már amúgy is szerencsétlennek érzed magad, nincs semmi reményed, és nem vársz az élettől semmi jót, semmi új miatt nem fogsz kétségbeesni, vagy nem leszel elkeseredett.

Ha boldogtalan vagy, azt a benyomást keltheted másokban, hogy bölcs, világlátott emberként éled az életed. Különösen, ha kifejezésre juttatod, hogy még a nagyvilág dolgai miatt is mennyire rosszul érzed magad.

Folytatva az előző blogot: mik lehetnek még olyan jellegzetes szokások, amelyek a boldogtalanság, és elégedetlenség fokát képesek növelni?

1. Mindig légy riadó készültségben, és tele szorongással, akármi miatt

A jövővel kapcsolatos optimizmus csak csalódásokhoz vezet. Jobb is, ha azt hiszed a házasságodról, hogy az csak bukdácsol, hogy a gyerekeid nem fognak szeretni, a vállalkozásod úgyis csődbe megy, és soha semmi jó nem fog veled történni.

Gyakorlat: Nézz szét, hogy milyen katasztrófák, és szerencsétlenségek történtek mostanában a környezetedben. Foglalkozz ezekkel legalább egy órát naponta.

2. Hibáztasd a szüleid

A legfontosabb lépések egyike, hogy a szüleid hibáztasd mindenért. A hibáidért, hiányosságaidért, kudarcaidért. Hiszen: a szüleidnek köszönheted azt, aki ma vagy, és ezzel már semmit nem tudsz kezdeni. Ha bármi jó történik veled, vagy sikereid vannak, nem illeti dicséret a szüleidet (sem). Az egyszerűen csak mázli volt.

A hibáztatást nyugodtan terjeszd ki a múltad többi szereplőjére is: az óvónőkre, a tanáraidra, akik rossz jegyet adtak a matek dolgozatodra, az osztálytársaidra, akik kiközösítettek ötödikben, a testvéreidre, akiket a szüleid jobban szerettek, mert több sütit adtak nekik. A lehetőségek száma végtelen.

Más hibáztatása nélkülözhetetlen, ha a boldogtalanság művészetét szeretnéd elsajátítani.

Gyakorlat: Hívd fel valamelyik szülődet, és mondd el neki, hogy épp most jutott eszedbe valami szörnyűség a gyerekkorodból. Addig abba se hagyd, míg biztos nem vagy benne, hogy megértette: mennyire szörnyen érezted magad akkor. Sőt, még mindig szenvedsz tőle.

3. Sose élvezd az élet örömeit

Csak a sekélyes emberek élveznek olyan örömöket, mint a tánc, finom ételek, borok, vagy bármi, ami szép. Mondogasd ezt magadnak. Ha egész véletlenül mégis azon kapnád magad, hogy ilyen felszínes dolgokat élvezel, azonnal emlékezz rá, hogy ezek csak átmeneti örömök, amellyel egy pillanatig sem kompenzálható a világ rettenetes állapota. Ugyanez vonatkozik a természetre, és a szép természeti jelenségekre.

Ha véletlenül azon kapnád magad, hogy egy tájban gyönyörködsz, vagy élvezed a sétát egy erdőben, azonnal állj meg!

Sose élvezd az élet örömeit

Sose élvezd az élet örömeit

Emlékeztesd magad, hogy a világ tele van szegénységgel, betegséggel, nélkülözéssel. A természet szépsége csalóka illúzió, és egyáltalán nem segít a világ szenvedésein.

Gyakorlat: Hetente legalább egyszer végezz olyan tevékenységet, amelytől azt reméled, hogy élvezni fogod. De végül győzd meg magad arról, hogy ennek nincs semmi értelme. Más szavakkal: minden örömöt távolíts el abból a tevékenységből, amit azért végzel, hogy örömöt szerezzen neked.

4. Elmélkedj sokat

Sok időt tölts azzal, hogy magaddal foglalkozol. Aggódj folyamatosan a viselkedésed következményei miatt, elemezd a hibáid, és rágódj a problémáidon. Ez segíteni fog, hogy negatív érzéseket, és képet alakíts ki a világról. Ne hagyd, hogy bármilyen pozitív élmény megzavarjon. Még az apró nehézségeket, és problémákat is nagyítsd óriásivá.

Elmélkedhetsz mások problémáin, vagy a világ helyzetén is. De tégy úgy, mintha ez neked jelentené a legrosszabbat. Beteg a gyereked? Arra figyelj ilyenkor, hogy ez mekkora terhet jelent neked. A viselkedésed megbántotta a párod? Azzal törődj, mennyire rosszul érzed magad attól, hogy ő megjegyezte, mennyire rosszul érzi magát a viselkedésedtől.

Ha sokat gondolkodsz a saját problémáidon éppúgy, mint a világén körülötted, akkor nagy eséllyel mély, érzékeny gondolkodóvá válhatsz, aki az egész világ terheit a vállán cipeli.

5. Istenítsd, vagy kárhoztasd a múltat

Isteníteni a múltad azt jelenti, hogy számtalanszor elmondod magadnak, mennyire boldog, szerencsés, és értékes életed volt, amíg gyerek voltál, fiatal voltál, vagy fiatal házas. És sajnáld, hogy mi minden rossz történt azóta. Arra fókuszálj, hogy mi mindent tehettél volna ahelyett, amit valójában tettél. Ez nagyon könnyen tesz boldogtalanná.

De nagyon könnyű kárhoztatni is a múltat. Mert a rossz helyre, és rossz időben születtél, sosem kaptad meg, amit valójában szerettél volna, állandóan kívülálló voltál. Hogyan is lehetnél boldog, ha ennyire lúzer múltad van?

Fontos, hogy azt gondold, hogy a rossz emlékek, súlyos hibák, és traumatikus események sokkal jobban befolyásolták azt, aki ma vagy, mint a jó emlékek, sikerek, és boldog események. Hagyd, hogy folyamatosan kínozzanak a rossz emlékeid. Értékeld őket. Ez a hozzáállás biztosítani fogja, hogy bármi történik is a jelenben, sosem leszel boldog.

Gyakorlat: Készíts egy listát a legrosszabb emlékeidről, és gyakran nézz rá. Legalább egyszer egy héten mesélj a szörnyű gyerekkori emlékeidről, vagy arról, mennyivel jobb életed volt 20 évvel ezelőtt.

6. Találj valamit a párodon, amit megváltoztathatsz

Biztosítsd magad arról, hogy olyan emberbe lettél szerelmes, akinek valami nagyon nagy hibája van. Tűzd magad elé célnak, hogy megváltoztatod. Akár akarja, akár nem.

Higgy benne erősen, hogy meg tudod változtatni, és hagyj figyelmen kívül mindent, ami az ellenkezőjét bizonyítaná.

7. Légy kritikus

Készíts végtelenül hosszú listát azokról a dolgokról, amiket nem szeretsz. Gyakran adj nekik hangot, akár szeretnék hallani a véleményed, akár nem. Akármiben találhatsz hibát: mit eszik, mit visel a másik, hogyan viselkedik, vagy éppen hogyan nem, milyen a hanghordozása, milyen filmet láttál utoljára, milyen könyvet olvastál, stb.

Ez a pont akkor a leghatásosabb, ha olyan dolgokról mondasz negatív véleményt, amiről biztosan tudod, hogy mások szeretik körülötted. Számtalan ilyet találhatsz.

Gyakorlat: Készíts egy listát 20 olyan dologról, amit nem szeretsz. Figyeld, hányszor tudod egy-egy beszélgetésbe beilleszteni őket a nap folyamán.

A legjobb eredmény érdekében olyan dolgokról jelentsd ki, hogy nem szereted őket, amelyeknek még sosem adtál esélyt sem, hogy megismerd.

 

De az is lehet, hogy nem szeretnél olyan emberré válni, aki profin műveli a fenti viselkedési formákat. Lehet, hogy éppen ettől a viselkedéstől, vagy ezektől az érzésektől szeretnél megszabadulni.

Igazam van?

Mindannyian jobban szeretnénk, ha pont ennek az ellenkezőjeként élhetnénk.

A boldogsággal kitűnni a sorból

A boldogsággal kitűnni a sorból

 

Ha szeretnél az ellenkezőjével kitűnni a sorból, kattints ide >>

 

 

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!