Érezted már úgy, hogy túl sok a munka, és túl kevés az elismerés a munkahelyeden?
Te mindent megteszel, amit várnak tőled, cserébe viszont nem kapod meg azt, amit várnál fizetésben, elismerésben, előléptetésben?
Ildikó is így volt ezzel…
Aztán foglalkozni kezdtünk ezzel a problémájával. Ő ezt így fogalmazta meg:
– Nem merek kiállni magamért a munkahelyemen.
– Pontosan miben nem mersz kiállni magadért?
– Úgy érzem, mindent megteszek, amit várnak tőlem. Sőt, még annál többet is. Két éve egyáltalán nem voltam szabadságon. Rengeteget túlórázom, és dolgozom hétvégén. Bármikor bármiben számíthatnak rám. Gyakran több ember munkáját is elvégzem helyettük.
Tudom, hogy a főnökeimnek szüksége van rám. Nélkülem egy csomó minden nem haladna a munkahelyemen. És mégis… Úgy érzem, nem merek kiállni magamért. Tudom, hogy a munkám sokkal többet ér, mint amennyit fizetnek. Tudom, hogy mások ugyanezért a munkáért ebben a szakmában legalább a másfél szeresét keresik annak, mint én. De én mégsem merek fizetésemelést kérni.
(Ezen a ponton rengeteg szempontot, és hiedelmet sorolt fel a pénzzel, a munkájával, és a saját értékével kapcsolatban.)
Félek, hogy nem érdemlem meg.
Félek, hogy úgysem adnák meg azt az összeget, amire én gondolok.
Félek attól, hogy kérnem kell.
A pénz nem jelent nekem semmit. Jobb szeretek úgy tenni, mintha a munkám csak egy gesztus volna, amiért nem jár ellenszolgáltatás.
Az EFT-s kopogtatás, és stressz oldás lényege az volt, hogy ezeket a hiedelmeit átalakítsuk:
„Értékes vagyok. Elhiszem, hogy értékes a munkám magamnak, és másoknak is. Azért az értékért cserébe, amit adok, nyugodtan, lelkiismeret-furdalás nélkül fogadhatok el ellenértéket. Megengedem magamnak, hogy én is értékes legyek.”
Aztán a következő gondolatok jutottak eszébe:
– Mindig dühös leszek (persze csak utólag), hogy engem nem értékelnek eléggé. Hiába teszek meg mindent. Hagyom, hogy mindig a sor végére soroljanak. Többet dolgozni már fizikai képtelenség. Ha ez így megy tovább, soha nem fogok annyit keresni, amennyit valójában érdemelnék.
Három fizetési összegről beszélgettünk. Ebből egy volt a jelenlegi keresete; egy másik összeg, amit szerinte megérdemelt volna; és egy harmadik, ennél is magasabb összeg, amiről úgy gondolta, hogy az a munkája valódi piaci értéke.
Az EFT-s stressz oldás közben a szerinte megérdemelt összegre kopogtattunk hosszan.
„Megengedhetem magamnak ezt az összeget, sőt még többet is.”
„Megérdemlem a munkámért a nagyobb fizetést is.”
„Elfogadom a belső értékeimet. A magasabb fizetés azt tükrözi, hogy mások is elfogadják ezeket az értékeimet.”
„Megengedem, hogy mások is elfogadják a belső értékeimet.”
Az 1 órás foglalkozás eredményére két-három hetet kellett várnunk. Addigra a stressz oldás eredményeként Ildikónak megjött a bátorsága, és bértárgyalást kezdeményezett, amire már három éve nem került sor az ő esetében (azaz három éve nem változott a fizetése).
A bértárgyaláson a főnökei elismerték az eddigi munkáját, és erőfeszítéseit.
Megkapta az évek óta vágyott elismerést mind szóban, mind pedig fizetésben!
Ráadásul nem azt az összeget kapta meg, amit szerinte megérdemelt volna (és amire kopogtattunk), hanem azt a magasabb összeget, amiről úgy gondolta, hogy a munkája valós piaci értéke.
Azaz majdnem 60 %-os fizetésemelést ért el!
Szeretnéd megtudni, hogyan sikerült neki? Neked is vannak olyan hiedelmeid, amelyek akadályoznak abban, hogy elérd a régóta vágyott céljaid? Szeretnél ezektől megszabadulni?
Akkor nézd meg ezt a lehetőséget! >>
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: