18 ajándék ötlet a gyerekeknek, ha nem akarsz már megint játékot venni

Ti is lépten-nyomon a gyerekek széthajigált játékaiba botlotok? Nem tudod már hova rakni őket? Úgy érzed, már így is több van nekik, mint amennyivel valaha is játszani fognak?

De akkor mit lehet nekik karácsonyra adni?

Ráadásul a rokonok, nagyszülők is azzal nyaggatnak, hogy találd ki, mire van a gyerekeidnek (még) szüksége.

Ajándékozni jó dolog. De ha valamiből túl sok van, mégsem jó.

Hogy fogják így a gyerekek értékelni azt, amilyük már van?

Mi van, ha ezúttal nem játékokat ajándékozunk nekik, és a családtól sem ezt kérjük?

Itt van néhány ötlet, mit lehet ilyenkor ajándékozni.

  1. Foglalkozások: zenei, tánc, kézműves foglalkozások, lovaglás, szakkörök. Jó módja, hogy a gyereket támogassuk abban, ami őt érdekli. Ezzel kifejezzük, hogy figyelünk rá.
  2. Belépők: állatkert, múzeum, tropikárium, havi, negyedéves, féléves tagságok egy-egy helyre.
  3. Előfizetések. A gyerekek imádják, ha valami rendszeresen érkezik nekik is a postaládába. Ajándékozhatunk nekik újság, magazin előfizetést a kedvenc témájukban. Ezzel könnyebben rávehetjük őket az olvasásra is.
  4. Események. Vehetünk mozi-, színház-, cirkusz-, koncertjegyeket, ami az egész családnak közös élményt jelent. Ha van egy esemény, amit közösen várunk, az izgalmasabbá teszi a szünidei napokat is.
  5. Tevékenységek. Lehet közösen lovagolni, korcsolyázni, szánkózni, bowlingozni, úszni, falat mászni, kalandparkba menni. Elvihetjük őket vonatozni, vagy megmutathatjuk a tűzoltóságot. De zenélhetünk, vagy táncolhatunk otthon együtt (vagy egy szórakozóhelyen). Az együtt töltött idővel sok közös emlékkel lesz gazdagabb a család.
  6. Receptek és összetevők. A gyerekek imádnak a konyhában főzőcskézni a szüleikkel. Ha valami különlegeset süttök, vagy együtt vacsorát főztök, nagyszerű alkalom együtt tölteni az időt, és közben az élet dolgaira tanítani őket. Kaphatnak szakácskönyvet, vagy kinyomtatott recepteket, és a hozzávalókat, egy kitűzött dátummal együtt, amikor a különlegesség majd elkészül. Egy kötény is járhat hozzá.
  7. Közös kézműves foglalkozások, amikhez a könyvet, könyveket, alapanyagokat, és szintén az előre eltervezett időpontot kapja a gyermek ajándékba. Ha már vannak kézműves alapanyagaitok, akkor lehet újdonságokat beszerezni mellé, amiket még nem próbáltatok, vagy feltölteni a régi készleteket ajándékként.
  8. Kuponok. Készíthetsz egy kis füzetet, vagy egy borítékba összegyűjthetőek a saját kuponok, amiket beválthat a gyermek. Pl.: megcsinálom egy házimunkáját, egy mozi-popcorn délután, egy kártyaparti, egy társasjáték, egy mesedélután, fél órával később kerülhetsz ágyba, stb. A kuponokat kitalálhatod a gyerek érdeklődési köre szerint.
  9. Éttermi ajándékkártya. Ez szólhat egy vacsorára, egy fagyira, süteményre egy cukrászdában, vagy bármi másra, amit szeretne. Ő választhat. Szólhat egy alkalomra, de szólhat több alkalomra is. Szólhat csak neki, vagy több főnek, amit a családtagokkal, vagy a barátaival együtt használhat fel.
  10. Jelmez. Nem kell ebből több. Egy jelmez néhány sállal, zoknival kiegészítővel órákra biztos elfoglaltságot jelent.
  11. Könyvek. Igen, ezek valóban tárgyak. De könyvekből talán sosem lehet elég. Viszont vannak könyvek, amiket már kinőttetek. Ha ezeket közben tovább adjátok, még a családi otthon rendjét sem forgatjátok fel vele.

    Ennek a könyvnek biztosan örülnének a gyerekek karácsonyra >>
  12. Rágcsálnivalók, sütemények. Az is lehet különleges ajándék, ha valami kedvenc finomságot készítünk a gyerekeknek ajándék gyanánt.
  13. Felszerelések kültéri tevékenységekhez. Lehet ez például horgászbot (vagy valamilyen horgászkellék), ha szeret a gyerek horgászni. Vagy lehet valamilyen kertészkedéshez szükséges eszköz, ha szeret segíteni a kertben.
  14. Társasjátékok és kirakók. Ezek nagyon alkalmasak az időtöltésre, amikor a gyerekeknek bent kell lenniük. A kirakók csendes időtöltést, és lenyugvást jelenthetnek, fejlesztik a probléma megoldási képességet, és a gondolkodást. A társasjátékok pedig szintén fantasztikus közös családi élményeket nyújtanak.
  15. Naptár. A gyerekek szeretik látni, hogyan múlik az idő. „Hány napot kell még aludni, amíg ….”, vagy mikor jönnek át a barátaim, vagy melyik napra mit tervezünk, milyen programjuk lesz. Ha kapnak egy saját naptárat, abba mindent feljegyezhetnek (berajzolhatnak), amit szeretnének, és ezzel folyamatosan nyomon is tudják saját maguk követni. Nem kell, hogy mindig téged kérdezzenek, és nem kell, hogy előre idegeskedjenek, ha egy-egy spontán program is közbeszól.
  16. Közös pihenés. Egy-két éjszakás kiruccanás egy szállodába, vagy olyan helyre, ahol együtt lehet wellnessezni, kirándulni, sétálni, beszélgetni.
  17. Ajándékozhatunk egy (akár később esedékes) közös utazást is. Ehhez kapcsolódóan kaphatnak az utazáshoz szükséges eszközöket (kempingfelszerelést). Így valamilyen fizikai dolog is kapcsolódhat a várva várt eseményhez.
  18. Tárgyak, amelyek nem a megszokott játékok: CD-k, DVD-k, kísérletek, kézműves készletek, különleges karácsonyi díszek, karóra, persely, fotóalbum, nekik tetsző ágynemű, szobadíszítés, bicikli, görkorcsolya, játékdoboz, elemlámpa, ékszeres doboz, teleszkóp, távcső, nagyító, mágnes, tábla, földgömb.
Címkék: , , ,
Tovább a blogra »