Anyamentő

Milyen következményei vannak a születésünknek?

Egy középkorú hölgy kliensemmel azzal foglalkoztunk, hogy retteg a kontrollvesztéstől, és mindenféle változástól. Ilyenkor úgy érzi, kicsúszik a lába alól a talaj. Kértem, hogy határozzuk meg, hol szokta ezt érezni a testében. Azt válaszolta, ha arra gondol, hogy elvesztheti az irányítást, elkezd feszíteni, és lüktetni a nyaka, nehezen kap levegőt, jön egy felfelé toluló érzés… Tovább »

Hogyan őrizzük meg boldognak a házasságunkat?

Úgy érzed, hogy a házasságod már a megszokás uralja? Jó, ha a kapcsolatokban a „dráma” szintet alacsonyan tartjuk, de az nem jó, ha annyira, hogy hagyjuk a kapcsolatot ellaposodni. Az unalom, és az igazi kapcsolódás hiánya is vezethet egy házasság válságához. A Stony Brook University szociológusai, és pszichológusai végeztek egy kísérletet, amelyben 123 házaspárt kérdeztek… Tovább »

“Félek attól, hogy mennyire vagyok szerethető”

Harmincas éveiben járó, fiatal nő járt nálam, aki szociális fóbiától szenvedett. Legalábbis ezt állapították meg nála évekkel korábban a pszichológusok. Azért keresett fel, mert nem nagyon tudott mit kezdeni a szociális fóbiájával. Ez azt jelentette, hogy nem tudott társaságban önmaga lenni. Ha ismeretlenekkel találkozott, mindig lefagyott, nem tudott beszélgetést kezdeményezni, vagy nem tudott bekapcsolódni mások… Tovább »

Milyen konfliktus kezelési hibákat kerülj el?

A jó kommunikációs szokások javítanak a párkapcsolatokon, mélyítik az intimitást, a bizalmat, és egymás támogatását. Ennek persze az ellenkezője is igaz. A rossz kommunikáció meggyengíti a párok közötti kapcsolatokat, erősíti a bizalmatlanságot, a versengést, a veszekedéseket. És van néhány negatív szokás, kommunikációs hiba, ami kifejezetten súlyosbítja egy-egy párkapcsolat minőségét. Ezek közül a konfliktus kezelési hibák… Tovább »

A szoros családi kommunikáció titkai

„A figyelem legfontosabb formája a szeretteink számára az, ha meghallgatjuk őket. Az őszinte hallgatás: a szeretet akcióban.” M. Scott Peck Nagyokat beszélgetett a családod, amíg felnőttél? Figyeltek egymásra a családtagjaid, meghallgatták egymás véleményét, és adtak is rá? Mi történt, mikor az igényeid konfliktusba kerültek a szüleid igényeivel? Mi történt, amikor a szüleid nem értettek egymással… Tovább »

Anya gyermek konfliktusok evési problémák miatt

Judit azzal keresett meg, hogy az 5 éves kisfia állandóan kiborítja, nem tudnak közös nevezőt találni. A kisfiúnak főleg evés problémái vannak. Állandóan veszekedni kell vele azon, hogy szinte semmit nem hajlandó megenni, de ha éhes lesz, akkor azonnal nyűgössé válik, és olyankor nagyon nehéz őt kezelni. Judit úgy érezte, nem sikerült jó kapcsolatot kialakítania… Tovább »

Szeretnéd abbahagyni, hogy rosszul érzed magad?

Változtasd meg a gondolkodásod.   Amikor jön „az az érzés”, hogy kezded elveszteni a türelmed, nem tehetsz sokat ellene. De tudatosan megfigyelheted és figyelmeztetheted magad, hogy nyugodj le. Végy mély levegőt, és / vagy kezdj el azonnal kopogtatni (azaz: használd az EFT-t). Csak akkor tudunk túl lenni egy-egy érzésen, ha először tudatosítjuk a létezését. Ezért… Tovább »

Hogyan győzik le a boldog házasságokban a stresszt?

A boldog házasságok és a stressz kapcsolata   Minden házasságnak megvannak a maga buktatói, konfliktusai, és stressz forrásai. Főleg, amikor fontos döntéseket kell hoznunk. Meghatározza a kapcsolatunkat, ahogy ezeket a konfliktusokat kezeljük. És ettől válhat a házasságunk még stressz terhesebbé, vagy boldogabbá is. Azok a párok, akik a nézeteltéréseiket arra használják fel, hogy jobban megértsék… Tovább »

Friss diplomás munkakezdőként a munka világában

Egy fiatal lány járt nálam. Azt mondta, gyerekkora óta szorong szinte mindentől, de a mostani problémája az álláskereséssel kapcsolatos. Friss diplomásként attól tart, hogy nem fog munkát találni. Amikor néhány hónapja belekezdett a munka keresésbe, nagy lendülettel, és határozottsággal vetette bele magát, és ez meglátszott a kiállásán is. Az első helyre, ahova behívták állásinterjúra, felvették…. Tovább »

7 dolog, amit ne várj el másoktól

A legnagyobb csalódást általában a félreértelmezett elvárásaink okozzák. Különösen a kapcsolatainkon belüli elvárásaink. Ha csökkentjük az elvárásainkat másokkal szemben, az csökkenteni fogja a frusztrációnkat, csalódottságunkat, a szükségtelen szenvedést, és stresszt. Segít azokra a dolgokra fókuszálni, amik igazán számítanak egy kapcsolatban. Ami azt is jelenti, hogy itt az ideje: 1. Ne várd el, hogy egyetértsenek veled… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!