Anyamentő

Milyen következményei vannak a születésünknek?

Egy középkorú hölgy kliensemmel azzal foglalkoztunk, hogy retteg a kontrollvesztéstől, és mindenféle változástól. Ilyenkor úgy érzi, kicsúszik a lába alól a talaj. Kértem, hogy határozzuk meg, hol szokta ezt érezni a testében. Azt válaszolta, ha arra gondol, hogy elvesztheti az irányítást, elkezd feszíteni, és lüktetni a nyaka, nehezen kap levegőt, jön egy felfelé toluló érzés… Tovább »

“Félek attól, hogy mennyire vagyok szerethető”

Harmincas éveiben járó, fiatal nő járt nálam, aki szociális fóbiától szenvedett. Legalábbis ezt állapították meg nála évekkel korábban a pszichológusok. Azért keresett fel, mert nem nagyon tudott mit kezdeni a szociális fóbiájával. Ez azt jelentette, hogy nem tudott társaságban önmaga lenni. Ha ismeretlenekkel találkozott, mindig lefagyott, nem tudott beszélgetést kezdeményezni, vagy nem tudott bekapcsolódni mások… Tovább »

Friss diplomás munkakezdőként a munka világában

Egy fiatal lány járt nálam. Azt mondta, gyerekkora óta szorong szinte mindentől, de a mostani problémája az álláskereséssel kapcsolatos. Friss diplomásként attól tart, hogy nem fog munkát találni. Amikor néhány hónapja belekezdett a munka keresésbe, nagy lendülettel, és határozottsággal vetette bele magát, és ez meglátszott a kiállásán is. Az első helyre, ahova behívták állásinterjúra, felvették…. Tovább »

A gyerekkel való veszekedéstől a pánikrohamon át az állásinterjúig

Egy fiatal nő legutóbb nagyon zaklatott állapotban jött hozzám. Azt hitte, már el sem fog érni a közös foglalkozásunkra, mert annyira rosszul lett délelőtt. Pedig kivételesen már egész héten jól érezte magát. Hosszú idő óta először nem azon kattogott az agya állandóan, hogy rosszul lesz, vagy valami betegsége van. (Ez volt az eredeti problémája, amivel… Tovább »

Irracionális félelmei vannak a gyermekednek? 5 stratégia, amit kipróbálhatsz vele

Az egyik legnehezebb pillanat szülőként, ha a gyerekeinknek irracionális félelmei támadnak, és úgy tűnik, semmivel nem tudjuk megnyugtatni. A félelmei lehetnek nagyon általánosak, pl. félelem a sötéttől, vagy a szörnyektől az ágy alatt. Vagy számunkra teljesen képtelenek, mint pl.: félelem a hangyáktól, mindennapi zajoktól, vagy a víztől. De hogyan segíthetünk nekik mégis, hogy kezelni tudják… Tovább »

Hogyan érheted el, hogy a gyermeked őszintén beszéljen a félelmeiről, és szorongásáról?

A Te gyerekeid mindig őszintén elmondják, mi zajlik az ő kis világukban? Vagy ugyanazt a választ kapod Te is naponta a kérdésedre, hogy mi történt az iskolában / óvodában? (Semmi.) Frusztráló lehet, ha nem tudjuk, mi történt velük a valós világukban. Ha a Te gyereked sem osztja meg veled rendszeresen, mi történt vele aznap, akkor… Tovább »

Ne higgy el mindent, amit gondolsz

    „A félelem nagyon gyakran nem körömrágós, hideg rázós terrorként jelentkezik bennünk. Sokkal gyakrabban bukkan fel dühként, maximalizmusként, pesszimizmusként, depresszióként, szorongásként, vagy az elszigeteltség érzéseként. Ezekben az esetekben a félelem átitathatja az egész életünket, kevés teret engedve bármi másnak. Egyik érzelemből vált a másikba, miközben igen ritkán fedi fel az igazi arcát, de megmérgez… Tovább »

Miért jobb a hallgatott, vagy olvasott mese hatása a gyerekekre?

  Milyen hatása van a gyerekekre, ha a szüleik rendszeresen mesélnek? A gyermekkor lényeges történése, hogy a szülő esténként mesél a gyermekének. A mesélés nyugalmas környezetben, csendben, elalvás előtti, „módosult tudatállapotban” zajlik. A nyugalomra és a csendre való átváltás nem könnyű egy gyermeknek a felfedezésekkel teli világban. Az esti mese gyakran az ágyban, fekve történik… Tovább »

5 szó, amitől szabadulj meg minél hamarabb az érzelmi egészséged érdekében!

  Gondoltál már rá, hogy hogyan befolyásolja az életed a belső kommunikáció? Mindig figyelj oda rá, és emlékeztesd magad, hogy mit mondasz magadnak, milyen belső monológot folytatsz, mert Te vagy az, aki „mindig figyelsz”. A saját belső beszéded minősége óriási különbségeket eredményez abban, hogy milyen észleléseid és tapasztalataid lesznek. De ugyanilyen nagy jelentősége van annak… Tovább »

Tudtad, hogy a nyaralás sokkal több stresszel járhat, mintha dolgoznál?

  Néha (vagy gyakran?) nem sikerül olyan jól kipihennünk magunkat a nyaralás alatt, mint ahogy azt szerettük volna, ahogy előre elterveztük. Mindent meg kell szervezni, mindent meg „kell” nézni, mindent ki „kell(ene)” pihenni. Ráadásul a családdal a „nyakunkon”. Felfrissülve visszatérni a munkába? Vagy mégsem? Az angol Institute of Leadership and Management (Vezetői és Menedzsment Intézet)… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!